Vishay Intertech NTCLE100E3472GT1A
Manufacturer
Mfr. Part #
NTCLE100E3472GT1A
EBEE Part #
E83153052
Package
Plugin,P=2.54mm
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
4.7kΩ 500mW ±2% ±0.75% Plugin,P=2.54mm NTC Thermistors ROHS
Select All
CategorySensors, Transducers ,Temperature Sensors ,NTC Thermistors
RoHS
Operating Temperature-40℃~+125℃
Power500mW
Resistance @ 25℃4.7kΩ
B Constant (25℃/85℃)3977K
Resistance Tolerance±2%
B Constant Tolerance±0.75%