Vishay Intertech MKP385418016JCA2B0
Manufacturer
Mfr. Part #
MKP385418016JCA2B0
EBEE Part #
E83809179
Package
Plugin,P=7.5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
180nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY MKP385418016JCA2B0
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated160V;110V
Capacitance180nF
Tolerance±5%