Vishay Intertech MKP385416016JCA2B0
Manufacturer
Mfr. Part #
MKP385416016JCA2B0
EBEE Part #
E83781003
Package
Plugin,P=7.5mm
Description
160nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY MKP385416016JCA2B0
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated160V;110V
Capacitance160nF
Tolerance±5%