Vishay Intertech MKP385227125JCA2B0
Manufacturer
Mfr. Part #
MKP385227125JCA2B0
EBEE Part #
E83792425
Package
Plugin,P=7.5mm
Description
2.7nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY MKP385227125JCA2B0
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated1.25kV;450V
Capacitance2.7nF
Tolerance±5%