Vishay Intertech MKP385222085JCA2B0
Manufacturer
Mfr. Part #
MKP385222085JCA2B0
EBEE Part #
E83801706
Package
Plugin,P=7.5mm
Description
2.2nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY MKP385222085JCA2B0
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated850V;300V
Capacitance2.2nF
Tolerance±5%