Vishay Intertech MKP385191100JCA2B0
Manufacturer
Mfr. Part #
MKP385191100JCA2B0
EBEE Part #
E83785954
Package
Plugin,P=7.5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
910pF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY MKP385191100JCA2B0
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated1kV;350V
Capacitance910pF
Tolerance±5%