Vishay Intertech MKP385156100JCA2B0
Manufacturer
Mfr. Part #
MKP385156100JCA2B0
EBEE Part #
E83805381
Package
Plugin,P=7.5mm
Description
560pF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY MKP385156100JCA2B0
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated1kV;350V
Capacitance560pF
Tolerance±5%