Vishay Intertech MKP1841222205V
Manufacturer
Mfr. Part #
MKP1841222205V
EBEE Part #
E83786802
Package
Plugin,P=22.5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2.2nF -55℃~+100℃ ±10% Plugin,P=22.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY MKP1841222205V
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated2kV;700V
Capacitance2.2nF
Tolerance±10%