Vishay Intertech MAL225956331E3
Manufacturer
Mfr. Part #
MAL225956331E3
EBEE Part #
E83725128
Package
Plugin,D25xL52mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% 1.89A@100Hz 10mm 400V 400mΩ@100Hz 330uF Plugin,D25xL52mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY MAL225956331E3
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated400V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)400mΩ@100Hz
Ripple Current1.89A@100Hz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter25mm
Height - Seated (Max)52mm