Vishay Intertech MAL224668561E3
Manufacturer
Mfr. Part #
MAL224668561E3
EBEE Part #
E85115882
Package
Plugin,D16xL27mm
Description
±20% 1.8A@100kHz 7.5mm 63V 48mΩ 560uF Plugin,D16xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-55℃~+125℃
Voltage Rated63V
Capacitance560uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)48mΩ
Ripple Current1.8A@100kHz
Lead Spacing7.5mm
Lifetime @ Temperature5000hrs@125℃
Diameter16mm
Height - Seated (Max)27mm