Vishay Intertech MAL213655331E3
Manufacturer
Mfr. Part #
MAL213655331E3
EBEE Part #
E81597578
Package
Plugin,D10xL13.5mm
Description
396.9mA@100Hz ±20% 5mm 16V 330uF Plugin,D10xL13.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY MAL213655331E3
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated16V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Ripple Current396.9mA@100Hz
Lead Spacing5mm
Lifetime @ Temperature4000hrs@105℃
Diameter10mm
Height - Seated (Max)13.5mm