Vishay Intertech MAL213218151E3
Manufacturer
Mfr. Part #
MAL213218151E3
EBEE Part #
E81601994
Package
Plugin,D15xL30mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
150uF 63V 740mΩ@100Hz -10%~+50% 350mA@100Hz Plugin,D15xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY MAL213218151E3
RoHS
Operating Temperature-40℃~+85℃
Voltage Rated63V
Capacitance150uF
Tolerance-10%~+50%
Equivalent Series Resistance(ESR)740mΩ@100Hz
Lifetime @ Temp15000hrs@85℃
Ripple Current350mA@100Hz
Lead Spacing-
Diameter-
Height - Seated (Max)30mm