Vishay Intertech MAL210617153E3
Manufacturer
Mfr. Part #
MAL210617153E3
EBEE Part #
E87222333
Package
Bolt,D50xL89.8mm
Customer #
Datasheet
Description
40V 15000uF -10%~+30% 12.5A@100Hz 20mΩ@100Hz Bolt,D50xL89.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY MAL210617153E3
RoHS
Operating Temperature-40℃~+85℃
Voltage Rated40V
Capacitance15000uF
Tolerance-10%~+30%
Equivalent Series Resistance(ESR)20mΩ@100Hz
Ripple Current12.5A@100Hz
Lead Spacing22.2mm
Diameter50mm
Height - Seated (Max)89.8mm