Vishay Intertech MAL210256331E3
Manufacturer
Mfr. Part #
MAL210256331E3
EBEE Part #
E81614171
Package
Bolt,D35xL69.7mm
Customer #
Datasheet
Description
400V 330uF ±20% 2.5A@100Hz 383mΩ@100Hz Bolt,D35xL69.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY MAL210256331E3
RoHS
Operating Temperature-40℃~+85℃
Voltage Rated400V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)383mΩ@100Hz
Lifetime @ Temp10000hrs@85℃
Ripple Current2.5A@100Hz
Lead Spacing12.8mm
Diameter35mm
Height - Seated (Max)69.7mm