Vishay Intertech MAL209426331E3
Manufacturer
Mfr. Part #
MAL209426331E3
EBEE Part #
E81609232
Package
Plugin,D35xL32mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% 1.5A@120Hz 10mm 400V 460mΩ@120Hz 330uF Plugin,D35xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY MAL209426331E3
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated400V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)460mΩ@120Hz
Ripple Current1.5A@120Hz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature2000hrs@105℃
Diameter35mm
Height - Seated (Max)32mm