Vishay Intertech MAL203850101E3
Manufacturer
Mfr. Part #
MAL203850101E3
EBEE Part #
E84155362
Package
Plugin,D6.3xL13mm
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100uF 35V ±20% 283.5mA@10kHz Plugin,D6.3xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS
Operating Temperature-40℃~+85℃
Voltage Rated35V
Capacitance100uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp2500hrs@85℃
Ripple Current283.5mA@10kHz
Lead Spacing2.5mm
Diameter6.3mm
Height - Seated (Max)13mm