Vishay Intertech BYS10-25-E3/TR3
Manufacturer
Mfr. Part #
BYS10-25-E3/TR3
EBEE Part #
E86870470
Package
DO-214AC(SMA)
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
25V 1.5A 500mV@1A DO-214AC(SMA) Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetVISHAY BYS10-25-E3/TR3
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)500uA@25V
Reverse Voltage (Vr)25V
Forward Voltage (Vf@If)500mV@1A
Rectified Current1.5A