Vishay Intertech BFC247952154
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC247952154
EBEE Part #
E83793004
Package
Plugin,P=15mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
150nF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC247952154
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated400V;200V
Capacitance150nF
Tolerance±5%