| Mfr. Part # | BFC238631334 |
| EBEE Part # | E83805661 |
| Package | - |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | 330nF -50℃~+85℃ ±5% Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Film Capacitors | |
| Datasheet | VISHAY BFC238631334 | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -50℃~+85℃ | |
| Voltage Rated | 1kV;350V | |
| Capacitance | 330nF | |
| Tolerance | ±5% |