Vishay Intertech BFC238584911
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238584911
EBEE Part #
E83791682
Package
Plugin,P=15mm
Description
910pF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238584911
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated2kV;700V
Capacitance910pF
Tolerance±5%