Vishay Intertech BFC238580751
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238580751
EBEE Part #
E83781296
Package
Plugin,P=15mm
Description
750pF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238580751
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated2kV;700V
Capacitance750pF
Tolerance±5%