Vishay Intertech BFC238580202
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238580202
EBEE Part #
E83800777
Package
Plugin,P=15mm
Description
2nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetVISHAY BFC238580202
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated2kV;700V
Capacitance2nF
Tolerance±5%