Vishay Intertech BFC238560432
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238560432
EBEE Part #
E83810575
Package
Plugin,P=10mm
Description
4.3nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238560432
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated2kV;700V
Capacitance4.3nF
Tolerance±5%