Vishay Intertech BFC238550752
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238550752
EBEE Part #
E83800190
Package
Plugin,P=15mm
Description
7.5nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238550752
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Voltage Rated1.6kV;550V
Capacitance7.5nF
Tolerance±5%