Vishay Intertech BFC238330822
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238330822
EBEE Part #
E83794876
Package
Plugin,P=15mm
Description
8.2nF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238330822
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated1kV;350V
Capacitance8.2nF
Tolerance±5%