Vishay Intertech BFC238311124
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238311124
EBEE Part #
E83801477
Package
Plugin,P=15mm
Description
120nF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238311124
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated400V;200V
Capacitance120nF
Tolerance±5%