Vishay Intertech BFC238304514
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238304514
EBEE Part #
E83784707
Package
Plugin,P=22.5mm
Description
510nF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=22.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238304514
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated250V;125V
Capacitance510nF
Tolerance±5%