Vishay Intertech BFC238301124
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238301124
EBEE Part #
E83799063
Package
Plugin,P=15mm
Description
120nF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238301124
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated250V;125V
Capacitance120nF
Tolerance±5%