Vishay Intertech BFC238062152
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238062152
EBEE Part #
E83794937
Package
Plugin,P=5mm
Description
1.5nF -55℃~+85℃ ±5% Plugin,P=5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238062152
RoHS
Operating Temperature-55℃~+85℃
Voltage Rated630V;200V
Capacitance1.5nF
Tolerance±5%