Vishay Intertech BFC238055822
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238055822
EBEE Part #
E83794586
Package
Plugin,P=5mm
Description
8.2nF -55℃~+85℃ ±10% Plugin,P=5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238055822
RoHS
Operating Temperature-55℃~+85℃
Voltage Rated400V;200V
Capacitance8.2nF
Tolerance±10%