Vishay Intertech BFC238052183
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238052183
EBEE Part #
E83789556
Package
Plugin,P=5mm
Description
18nF -55℃~+85℃ ±5% Plugin,P=5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238052183
RoHS
Operating Temperature-55℃~+85℃
Voltage Rated400V;200V
Capacitance18nF
Tolerance±5%