Vishay Intertech BFC238036623
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238036623
EBEE Part #
E83810641
Package
Plugin,P=5mm
Description
62nF -55℃~+85℃ ±5% Plugin,P=5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238036623
RoHS
Operating Temperature-55℃~+85℃
Voltage Rated160V;100V
Capacitance62nF
Tolerance±5%