Vishay Intertech BFC238031433
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC238031433
EBEE Part #
E83799225
Package
Plugin,P=5mm
Description
43nF -55℃~+85℃ ±10% Plugin,P=5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC238031433
RoHS
Operating Temperature-55℃~+85℃
Voltage Rated160V;100V
Capacitance43nF
Tolerance±10%