Vishay Intertech BFC237965154
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237965154
EBEE Part #
E83810913
Package
Plugin,P=22.5mm
Description
150nF -55℃~+85℃ ±5% Plugin,P=22.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237965154
RoHS
Operating Temperature-55℃~+85℃
Voltage Rated630V;220V
Capacitance150nF
Tolerance±5%