Vishay Intertech BFC237964823
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237964823
EBEE Part #
E83799866
Package
Plugin,P=15mm
Description
82nF -55℃~+85℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237964823
RoHS
Operating Temperature-55℃~+85℃
Voltage Rated630V;220V
Capacitance82nF
Tolerance±5%