Vishay Intertech BFC237864104
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237864104
EBEE Part #
E83792191
Package
Plugin,P=22.5mm
Description
100nF -55℃~+85℃ ±5% Plugin,P=22.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237864104
RoHS
Operating Temperature-55℃~+85℃
Voltage Rated630V;300V
Capacitance100nF
Tolerance±5%