Vishay Intertech BFC237673243
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237673243
EBEE Part #
E87220480
Package
Plugin,P=22.5mm
Description
24nF -55℃~+100℃ ±3.5% Plugin,P=22.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237673243
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated400V;1kV
Capacitance24nF
Tolerance±3.5%