Vishay Intertech BFC237672913
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237672913
EBEE Part #
E83795058
Package
Plugin,P=27.5mm
Description
91nF -55℃~+100℃ ±5% Plugin,P=27.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237672913
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated1kV;400V
Capacitance91nF
Tolerance±5%