Vishay Intertech BFC237669752
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237669752
EBEE Part #
E83790398
Package
Plugin,P=15mm
Description
7.5nF -55℃~+100℃ ±3.5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237669752
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated630V;300V
Capacitance7.5nF
Tolerance±3.5%