Vishay Intertech BFC237668133
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237668133
EBEE Part #
E83788661
Package
Plugin,P=15mm
Description
13nF -55℃~+100℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237668133
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated630V;300V
Capacitance13nF
Tolerance±5%