Vishay Intertech BFC237665682
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237665682
EBEE Part #
E86752612
Package
Plugin,P=15mm
Description
6.8nF -55℃~+100℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237665682
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated300V;630V
Capacitance6.8nF
Tolerance±5%