Vishay Intertech BFC237663333
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237663333
EBEE Part #
E83802869
Package
Plugin,P=22.5mm
Description
33nF -55℃~+100℃ ±3.5% Plugin,P=22.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237663333
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated630V;300V
Capacitance33nF
Tolerance±3.5%