Vishay Intertech BFC237662912
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237662912
EBEE Part #
E83794102
Package
Plugin,P=15mm
Description
9.1nF -55℃~+100℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237662912
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated630V;300V
Capacitance9.1nF
Tolerance±5%