Vishay Intertech BFC237662433
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237662433
EBEE Part #
E85596555
Package
Plugin,P=15mm
Description
43nF -55℃~+100℃ ±5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237662433
RoHS
Operating Temperature-55℃~+100℃
Voltage Rated300V;630V
Capacitance43nF
Tolerance±5%