Vishay Intertech BFC237548161
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237548161
EBEE Part #
E83809389
Package
Plugin,P=10mm
Description
160pF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237548161
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated2kV;600V
Capacitance160pF
Tolerance±5%