Vishay Intertech BFC237544752
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237544752
EBEE Part #
E83802392
Package
Plugin,P=10mm
Description
7.5nF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237544752
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated2kV;600V
Capacitance7.5nF
Tolerance±5%