Vishay Intertech BFC237544331
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237544331
EBEE Part #
E87220451
Package
Plugin,P=10mm
Description
330pF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237544331
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated600V;2kV
Capacitance330pF
Tolerance±5%