Vishay Intertech BFC237528331
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237528331
EBEE Part #
E83805999
Package
Plugin,P=7.5mm
Description
330pF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237528331
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated1kV;400V
Capacitance330pF
Tolerance±5%