Vishay Intertech BFC237528131
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237528131
EBEE Part #
E83791030
Package
Plugin,P=7.5mm
Description
130pF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=7.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237528131
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated1kV;400V
Capacitance130pF
Tolerance±5%