Vishay Intertech BFC237522161
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237522161
EBEE Part #
E83788772
Package
Plugin,P=10mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
160pF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237522161
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated1kV;400V
Capacitance160pF
Tolerance±5%